2008

 

 

 

32-Novogodišnja regata (Hvar, 28.-30.12.2008 )   Rezultati
30 pro 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Balazs Gyapjas BYC (HUN)
2.Benjamin Vadnai BYC (HUN)
3.Zsombor Gyapjas BYC (HUN )
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Antonela Kačan, JK Uskok Zadar
2.Karen Simoni, Cervia (ITA )
3.Anja Hamerlitz, JK Opatija 
 
Regata Sv.Nikola 2008 (PULA, 05.-07.12.2008 )   Rezultati
07 pro 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Tito Rodda  SVOC (ITA )
2.Bartol Komadina JK Jugo-M. Lošinj
3.Maximilian Kuenster CVB (ITA)
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Francesca Ruso Cirililo STV (ITA)
2.Carlotta Omari SVBG (ITA)
3.Cecilia Zorzi CVR (ITA) 
 
Medveja 2008 (Lovran, 29.-30.11.2008 )   Rezultati
30 stu 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Maks Vrščaj ( SLO )
2.Filip Stevanović - JK Horizont Poreč
3.Anja Hemerlitz - JK Opatija Opatija
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Anja Hemerlitz - JK Opatija Opatija
2.Nikolina Prtenjača - JK Tramontana 
3.Eva Veber - JK Burja Izola 
 
10. Kup Lošinja 2008  - (Mali Lošinj, 07.-09.11.2008. )
09 stu 2008
Nažalost, zbog trodnevne bezvjetrice na regati u Lošinju nije se baš previše jedrilo, tako da je odžan jedan nedjeljni plov revijalnog karaktera - Dokument
Objavljena nova kriterijska ljestvica  - 10.11.2008. -  
 
Dubrovačka regata 2008 (Dubrovnik, 17.-19.10.2008 )   Rezultati
28 ruj 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Bartol Komadina JK Jugo-M. Lošinj
2.Luka Matić - JK Sv.Ivan - Kaštel L.
3.Stipe Vuletić - JK Mornar Split
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Antonela Kačan - JK Uskok Zadar
2.Anja Hemerlitz - JK Opatija Opatija
3.Nikolina Prtenjača - JK Tramontana 
 
Mrduja optimist kup 2008 (Split, 26.-28.09.2008 )   Rezultati
28 ruj 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Bartol Komadina JK Jugo-M. Lošinj
2.Jure Fržop - JK Žal Betina 
3.Lovro Strihić Uskok-Zadar
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Antonela Kačan - JK Uskok Zadar
2.Sara Nikolašević - JK Uljanik P. Pula
3.Lota Copić - JK Split 
 
20.Kepertov memorijal (Zagreb, 19.-20.09.2008 )   Rezultati
20 ruj 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Joško Galović - JK Istra Lovran 
2.Mateo Pavinčić - JK Opatija 
3.Ivan Maračić - JK Opatija
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Helena Purić - JK Plav Krk
2.Lora Legac - JK Plav Krk
3.Iva Žauhar - JK Jugo Mali Lošinj
 
Prvenstvo Hrvatske do 12 -(Rovinj , 12.-14.09.2008 )  Rezultati
14 ruj 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Duje Fržop  JK Žal Betina
2.Joško Galović - JK Istra Lovran 
3.Marin Desabota - JK Val Šibenik
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Rene Starić _ JK Horizont Poreč
2.Monika Brčić _ JK Horizont Poreč
3.Sara Saganić _ JK Jugo M.Lošinj
 
Kup Kaštela (Kaštel Lukšić, 06.-07.09.2008 )   Rezultati
07 ruj 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Duje Fržop  JK Žal Betina
2.Roko Bujas JK Val Šibenik
3.Jure Fržop - JK Žal Betina 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Lota Copić - JK Split 
2.Ana Zelić - JK Sv.Ivan KL
3.Iris Belamarić - JK Split
 
Porečki delfin (Poreč, 06.-07.09.2008 )   Rezultati
07 ruj 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Kim Pletikos ( SLO )
2.Maks Vrščaj ( SLO )
3.Mateo Pavinčić - JK Opatija Opatija 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Kim Pletikos
2.Anja Hemerlitz - JK Opatija
3.Nikolina Prtenjača - JK Tramontana
 
IODA European Team Racing Championship 2008 , Lago di Ledro, (26.08.-30.08.2008)  Rezultati
Sastav reprezentacije  :
Frane Grego
Mateo Pavinčić
Dino Hošnjak 
Antonela Kačan 
Nikolina Prtenjača
 
Betinska regata  (Betina, 09.-10.08.2008 )   Rezultati
 
Omišaljska regata  (Omišalj, 02.-03.08.2008 )   Rezultati
 
Otv. prv. Poreča (Poreč, 26.-27.07.2008 )   Rezultati
 
Novljanska regata (N.Vinodolski, 26.-27.07.2008 )   Rezultati
 
SVJETSKO PRVENSTVO (Cesme, Turska, 14.07.-24.07.2008)  Rezultati
26. srp 2008
PLASMAN -  ( 250 jedrličara )
50. Lovro Strihić
67. Bartol Komadina
87. Dominik Bačić
98. Bartul Plenković 
147.Sven Katnić
Miami Trophy - poredak 
 
Team race - poredak 
1. Porto Rico
2. Singapur
3. Virgin Island
 
Krčka regata (Krk, 05.-06.07.2008 )   Rezultati
06 srp 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Marin Turčić - JK Plav Krk
2.Lorenco Marinčić - JK Opatija
3.Joško Galović - JK Istra Lovran 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Helena Purić - JK Plav Krk
2.Lora Legac - JK Plav Krk
3.Monika Pavlović - JK Opatija
 
EVROPSKO PRVENSTVO (Riva del Garda, 28.06.-06.07.2008)  Rezultati
06. srp 2008
PLASMAN - DJEČACI: ( 142 )
39. Frane Grego
43. Vedran Grga
71. Mateo Pavinčić
102.Dino Hošnjak 
PLASMAN - DJEVOJČICE: ( 95 )
36.Antonela Kačan 
53.Nikolina Prtenjača
61.Marina Mandić
 
Kriterijska regata - Špinut (Split, 28.-29.06.2008 )   Rezultati
29 lip 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Stipe Vuletić - JK Mornar Split
2.Ivan Šiško - JK Sv. Ivan Kaštel L.
3.Toma Stipanović - JK Mornar Split 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Lota Copić - JK Split Split
2.Mia Slapničar - JK Split Split
3.Dea Belamarić - JK Split Split
 
Regata MFD (Šibenik, 28.-29.06.2008 )   Rezultati
29 lip 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Roko Bujas - JK Val Šibenik
2.Marin Desabota - JK Val Šibenik
3.Jure Fržop - JK Žal Betina
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Pjerina Baturina - JK Trogir
 
 
Reprezentacija Hrvatske - sastav i vodstva ( dokument )
12.06.2008
Pripreme reprezentacija za EP i SP
18.-25.06.2008. Stari Grad - zajedničke pripreme za EP i SP
01.-08.07.2008. Stari Grad - 2.dio priprema za SP 
 
Memorijal Antolić-Česić (Pula, 23.-25.05.2008.)    Rezultati
25 svi 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Bartol Komadina JK Jugo-M. Lošinj
2.Benjamin Vadnai - N.Balaton (HUN)
3.Bartul Plenković - JK Tramontana
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Helena Purić - JK Plav Krk
2.Antonela Kačan - JK Uskok Zadar
3.Ana Zelić - JK Sv.Ivan Kaštel L.
 
16.Velika nagrada Zagreba ( 17.-18.05.2008 )   Rezultati
11 svi 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Fran Šimac - JK Sv.Nikola-Zagreb
2.Joško Galović - JK Istra Lovran
3.Ivan Didović - YC Zagreb
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Karla Šavar - JK Sv.Nikola Zagreb
2.Monika Pavlović - JK Opatija 
3.Lana Sladović - YC Zagreb
 
Corinthia Cup 2008 ( 10.-11.05.2008 )   Rezultati
11 svi 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Bartul Plenković - JK Tramontana
2.Nikolina Prtenjača - JK Tramontana
3.Max Vrscaj - WSC Crnomelj
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Nikolina Prtenjača-Tramontana Opatija
2.Sara Nikolašević - JK Uljanik P. Pula
3.Iva Žauhar - JK Jugo Mali Lošinj
 
07 svi 2008 - Kriterijska ljestvica - 25.05.2008. - prvih 30
* Ova ljestvica izrađena je sa pobrisanom pulskom regatom - 238 , te sukladno zaključku na sastanku klase 02.12.2006. s granicom "stare-nove"  između regata 262-Pula  i  263-Hvar. Ova kriterijska ljestvica daje realniju sliku pred konačnu odluku za sastav reprezentacije. Označeni su najlošiji rezultati od 6 regata koje se boduju.
 
Regata Sv.Dujma 1700 - Split (02.-.04.05.2008 )  Rezultati
05 svi 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Lovro Strihić Uskok-Zadar
2.Bartol Komadina Jugo-M. Lošinj
3.Marin Medak - JK Zenta Split
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Marina Mandić - JK Labud Split
2.Antonija Maljković - JK Zvir Hvar
3.Nikolina Prtenjača-Tramontana Opatija
 
Split 1700 - Split (25.-27.04.2008 )  Rezultati
27 tra 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Bartul Plenković-Tramontana Opatija
2.Bartol Komadina Jugo-M. Lošinj
3.Lovro Strihić Uskok-Zadar
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Marina Mandić - JK Labud Split
2.Antonija Maljković - JK Zvir Hvar
3.Kim Pletikos - JK Burja Izola
 
Memorial Branko Tudor - Krk (18.-20.04.2008 )  Rezultati
20 tra 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Lovro Strihić Uskok-Zadar
2.Bartol Komadina Jugo-M. Lošinj
3.Bartul Plenković-Tramontana Opatija
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Fanni Pech - Rive ( HUN )
2.Marina Mandić - JK Labud Split
3.Kim Pletikos - JK Burja Izola
 
Crikvenička regata ( 12.-13.04.2008 )   Rezultati
13 tra 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Bartul Plenković - JK Tramontana
2.Frane Grego - JK Val Crikvenica
3.Luka Kučan - JK Val Crikvenica
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Nikolina Prtenjača-Tramontana Opatija
2.Helena Purić - JK Plav Krk
3.Anja Hamerlitz - JK Opatija
* Pošto su odjedrena samo dva plova, regata se ne boduje za kriterijsku ljestvicu.
 
Kup Vitrenjaka 2008 - Zadar ( 04.-06.04.2008 )   Rezultati
06 tra 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Bartul Plenković - JK Tramontana
2.Vedran Grga - JK Labud Split
3.Enej Kocijančić - JK Jadro Koper
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Antonela Kačan - JK Uskok Zadar
2.Marina Mandić - JK Labud Split
3.Kim Pletikos - JK Burja Izola
 
Otvoreno prvenstvo Hrvatske - Hvar (26.-29.03.2008 )  Rezultati
30 ožu 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Bartul Plenković-Tramontana Opatija
2.Lovro Strihić Uskok-Zadar
3.Bartol Komadina Jugo-M. Lošinj
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Nikolina Prtenjača-Tramontana Opatija
2.Marina Mandić - JK Labud Split
3.Antonela Kačan JK Uskok-Zadar
 
26. Lake Garda Meeting - Riva del Garda  Rezultati
23 ožu 2008
Tradicionalna međunarodna regata, ove godine s 833 juniora i 166 kadeta, ukupno 999 optimista iz 26 zemalja iz cijelog svijeta - 14 CRO jedara.
"Potencijalni" reprezentativci Hrvatske jedrili su u zlatnoj skupini zadnjeg dana, i svi završili u prvih 100.
Najbolji plasman ima Vedran Grga (8.), s napomenom da bi bio prvi da se primjenilo odbacivanje nakon 9.plova kako je navedeno u NoR regate !!??!!
 
Proljetni kup Galeba _ 2008   Rezultati
16 ožu 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Bartol Komadina - JK Jugo M.Lošinj
2.Matija Ugrin - TPK Sirena Trst
3.Max Vrscaj - WSC Crnomelj
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Eva Peternelj - JK Jadro Koper
2.Nikolina Prtenjača - JK Tramontana
3.Eva Veber - JK Stajerski
 
14. zagrebačka proljetna regata  - Rezultati
9 ožu 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Bartul Plenković - JK Tramontana
2.Nikolina Prtenjača - JK Tramontana
3.Dino Prtenjača - JK Tramontana
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Nikolina Prtenjača - JK Tramontana
2.Petra Rožanić - JK Tramontana
3.Brčić Monika - JK Horizont Poreč
 
Otvoreno prvenstvo Spita  - Rezultati
2 ožu 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Lovro Strihić - JK Uskok
2.Nikolina Prtenjača - JK Tramontana
3.Bartul Plenković - JK Tramontana
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Nikolina Prtenjača - JK Tramontana
2.Marina Mandić - JK Labud
3.Antonela Kačan - JK Uskok
2. Memorijal Zlatana Pečenkovića - Rezultati
2 ožu 2008
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Bartol Komadina - JK Jugo
2.Fanni Pech - Rive ( HUN )
3.Max Vrscaj - WSC Crnomelj
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Fanni Pech - Rive ( HUN )
2.Kim Pletikos -JK Burja
3.Flora Hana Csebi - Rive ( HUN )
Kup karnevala 2008  - Opatija
26 velj 2008
Sezona kriterijskih regata 1.6 , i Lige 13 počela je s bezvjetricom. 
Objavljena nova kriterijska ljestvica  - 29.02.2008. - prestupna !?