Otvoreno prvenstvo Hrvatske, JK Zvir Hvar (28.-31.12.)
Rezultati

31.pro 2012

 Regata Sv.Nikole 2012, JK Vega Pula  (06.-09.12
Result_gold

Result_ silver
Result _bronze

09.pro 2012
*
 Trofej Zente 2012., JK Zenta Split  (08.-09.12.) - Rezultati 
09. pro 2012
*
 ACI Optimist Kup, YC Croatia Ičići  (01.-02.12.) - Rezultati 
03.pro 2012
*
 Kup Sv. Krševana, JK Uskok Zadar (17.-18.11.) - Rezultati 
20.stu 2012
*
 Kup Lošinja 2012, JK Jugo, Mali Lošinj (08.-11.11.) - Rez_žut Rez_plavi
12. stu 2012
*
 24.  Kepertov memorijal, YC Zagreb  (27.-28.10.) - Rezultati 
29.lis 2012
*
 7. Kup Primoštena, JK Primošten  (20.-21.10.) - Rezultati 
23.lis 2012
*
 Mrduja Optimist Kup 2012, JK Labud Split (30.09. - 02.10.) - Rezultati 
02. lis 2012
*
 Rabačka regata 2012, JK Kvarner Rabac  (22.-23.09.) - Rezultati 
23. ruj 2012
*
 
 Tramontana Kup 2012, JK Tramontana  (08.-09.09.) - Rezultati 
09. ruj 2012
*
 Porečki delfin 2012, JK Horizont Poreč (08.-09.09.) - Rezultati 
09. ruj 2012
 
Prvenstvo Hrvatske - optimist do 12 / JK Histira Umag - Rezultati 
2.ruj 2012
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Mare Milić, JK Horizont Poreč
2. Nina Škopac, JK Horizont Poreč
3. Božidar Golubić, JK Split
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Mare Milić, JK Horizont Poreč
2. Nina Škopac, JK Horizont Poreč
2. Ivona Ercegovac, JK Split
*
 37. Betinska regata, JK Žal betina  (11.-12.08.) - Rezultati 
12.  kol 2012
*
 Regata Sv.Roko 2012, JK Sv. F i J.  (04.-05.08.) - Rezultati 
06. kol 2012
*
 Otv. prv. IŽ , JK MAestral Rovinj (04.-05.08.) - Rezultati 
06. kol 2012
*
 Novljanska regata, JK Burin N.Vinodolski (28.-29.07.) - Rezultati 
29.srp 2012
*
 Otv. prv. grada Poreča, JK Horizoint Poreč (28.-29.07.) - Rezultati 
29.srp 2012
*

 Optimist World Championship 2012, DOM
    Rezultati 

  Evropsko prvenstvo 2012, Lignano, ITA

Rezultati - BOYS 
                -  GIRLS

*
 Špinutska regata 2012 , JK Špinut Split (07.-08.07.) - Rezultati 
09.srp 2012
*
 Krčka regata 2012 , JK Plav Krk (30.06.-01.07.) - Rezultati 
02.srp 2012
*
 Regata MFD 2012 , JK Val Šibenik (30.06.-01.07.) - Rezultati 
02.srp 2012
*
 Otv.prv.PGŽ , Regata Sv.Vida, JK 3.maj Rijeka ( 09.-10.06) - Rezultati 
13 lipi 2012
*
 Memorijal Antolić Česić 2012, JK Uljanik P. Pula (25.-27.05.) - Rezultati 
27 svi 2012
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Leon Kljuš, JD Val Crikvenica
2.Pavle Živanović, JK Opatija
3.Paolo Grgorinić , JK Vega Pula
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Matija Biloglav, JK Uskok Zadar
2.Jana Jelčić, YC Zagreb
3.Karla Šavar, YC Zagreb
*
 Corinthia Cup 2012, SD Vihor Baška, (12.-13.05.) - Rezultati 
14 svi 2012
*
 Regata grada Umaga 2012, JK Histria Umag (05.-06.05.) - Rezultati 
07 svi 2012
*
 Sv.Jelina - Dan grada 2012, JK Tijat Vodice (05.-06.05 ) - Rezultati 
07 svi 2012
*
 Regata Sv.Dujma 2012, JK Mornar Split (04.-06.05.) - Rezultati 
07 svi 2012
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Marko Žužić, JK Horizont Poreč
2.Leon Kljuš, JD Val Crikvenica
3.Joško Galović, JK Istra Lovran
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Lucija Laković, JK Horizont Poreč
2.Karla Šavar, YC Zagreb
3.Tina Gizdić, JK Marina Kaštela
*
 Regata Split 1700, JK Split (26.-28.04.) - Rezultati 
28 TRA 2012
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Leon Kljuš, JD Val Crikvenica
2.Marin Desabota, JK Val Šibenik
3.Joško Galović, JK Istra Lovran
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Matija Biloglav, JK Uskok Zadar
2.Iva Vlahinić, SD Vihor Baška
3.Nađa Tomašević, JK Split
*
 20.Velika nagrada Zagreba, YC Zagreb (20.-21.04.) - Rezultati 
21 TRA 2012
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Sven Djak, JD Val Crikvenica
2.Leon Kljuš, JD Val Crikvenica
3.Marin Radačić , JK Trogir
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Karla Šavar, YC Zagreb
2.Jana Jelčić, YC Zagreb
3.Mara Žužić, JK Plav Krk
*
 Karneval Kup 2012, JK Opatija (13.-15.04.) - Rezultati 
15 TRA 2012
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Zsombor Gyapjas, BYC Hungary
2.Peter Janežić, JK MIPC SLO
3.Leon Kljuš, JD Val Crikvenica
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Matija Biloglav, JK Uskok Zadar
2.Nikol Stankova, YC Lipno CZE
3.Jana Jelčić, YC Zagreb
*
 3.Solaris Kup, JK Val Šibenik (05.-07.04.) - Rezultati 
07 TRA 2012
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Marko Žužić, JK Horizont Poreč
2.Leon Kljuš, JD Val Crikvenica
3.Sven Stevanović, JK Maestral Rovinj
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Karla Šavar, YC Zagreb
2.Matija Biloglav, JK Uskok Zadar
3.Jana Jelčić, YC Zagreb
*
Mittel Europa Opti 2012, JK Histria Umag 31.03.-01.04.) - Rezultati 
01. TRA 2012
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Sebastian Cettul, Cupa (ITA )
2.Luca Carciotti , Cupa ( ITA )
3.Leon Kalac, JK Kvarner Rabac
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Sara Mujesić , JK Vega Pula
2.Giorgia Sinigio, Cupa ( ITA )
3.Nora Glušić , JK Vega Pula
*
 Crikvenička regata_2012, JD Val Crikvenica (23.-25.03.) - Rezultati 
25 ožu 2012
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Leon Kljuš, JD Val Crikvenica
2.Paolo Grgorinić, JK Vega Pula
3.Ivo Ramić, JK Vega Pula
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Sara Mujesić , JK Vega Pula
2.Jana Jelčić, YC Zagreb
3.Matija Biloglav, JK Uskok Zadar
*
 Mem.Aldo Prodan_2012, JK Maestral Rovinj (17.-18.03.) - Rezultati 
18 ožu 2012
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Paolo Grgorinić, JK Vega Pula
2.Mikele Rusnjak , Jk Horizont Poreč
3.Pavle Živanović, _JK Opatija
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Lucija Laković, JK Horizont Poreč
2.Leonarda Fugošić, JD Val Crikvenica
3.Sara Mujesić , JK Vega Pula
*
 6. Mem. Z.Pečenković, JK Vega Pula( 25.-26.02.) - Rezultati 
26 VELJ 2012
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1.Maria Vittoria Marchesini, SVBG (ITA)
2.Liam Orel,  JK Jadro Koper ( SLO )
3.Francesca Bergamo, Adriatico (ITA)
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1.Maria Vittoria Marchesini, SVBG (ITA)
2.Francesca Bergamo, Adriatico (ITA)
3.Lara Poljsak, JD Pirat ( SLO )
*
 Svjetsko prvenstvo - New Zeland - 30.12.2011.- 10.01.2012
10 SIJ 2012
*