Rezultati u 2008.

 

32. Novogodišnja regata (Hvar, 28.-30.12.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Balazs Gyapjas BYC (HUN)
2. Benjamin Vadnai BYC (HUN)
3. Zsombor Gyapjas BYC (HUN)
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Antonela Kačan, JK Uskok Zadar
2. Karen Simoni, Cervia (ITA)
3. Anja Hamerlitz, JK Opatija

Regata Sv.Nikola 2008 (PULA, 05.-07.12.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Tito Rodda  SVOC (ITA )
2. Bartol Komadina JK Jugo-M. Lošinj
3. Maximilian Kuenster CVB (ITA)
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Francesca Ruso Cirililo STV (ITA)
2. Carlotta Omari SVBG (ITA)
3. Cecilia Zorzi CVR (ITA)

Medveja 2008 (Lovran, 29.-30.11.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Maks Vrščaj ( SLO )
2. Filip Stevanović - JK Horizont Poreč
3. Anja Hemerlitz - JK Opatija Opatija
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Anja Hemerlitz - JK Opatija Opatija
2. Nikolina Prtenjača - JK Tramontana 
3. Eva Veber - JK Burja Izola

10. Kup Lošinja 2008  - (Mali Lošinj, 07.-09.11.2008.)

Nažalost, zbog trodnevne bezvjetrice na regati u Lošinju nije se baš previše jedrilo, tako da je odžan jedan nedjeljni plov revijalnog karaktera - Dokument

Objavljena nova kriterijska ljestvica  - 10.11.2008.


Dubrovačka regata 2008 (Dubrovnik, 17.-19.10.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Bartol Komadina JK Jugo-M. Lošinj
2. Luka Matić - JK Sv.Ivan - Kaštel L.
3. Stipe Vuletić - JK Mornar Split
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Antonela Kačan - JK Uskok Zadar
2. Anja Hemerlitz - JK Opatija Opatija
3. Nikolina Prtenjača - JK Tramontana

Mrduja optimist kup 2008 (Split, 26.-28.09.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Bartol Komadina JK Jugo-M. Lošinj
2. Jure Fržop - JK Žal Betina 
3. Lovro Strihić Uskok-Zadar
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Antonela Kačan - JK Uskok Zadar
2. Sara Nikolašević - JK Uljanik P. Pula
3. Lota Copić - JK Split

20.Kepertov memorijal (Zagreb, 19.-20.09.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Joško Galović - JK Istra Lovran 
2. Mateo Pavinčić - JK Opatija 
3. Ivan Maračić - JK Opatija
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Helena Purić - JK Plav Krk
2. Lora Legac - JK Plav Krk
3. Iva Žauhar - JK Jugo Mali Lošinj

Prvenstvo Hrvatske do 12 (Rovinj, 12.-14.09.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Duje Fržop  JK Žal Betina
2. Joško Galović - JK Istra Lovran 
3. Marin Desabota - JK Val Šibenik
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Rene Starić - JK Horizont Poreč
2. Monika Brčić - JK Horizont Poreč
3. Sara Saganić - JK Jugo M.Lošinj
Kup Kaštela (Kaštel Lukšić, 06.-07.09.2008.)
 
Rezultati
 
TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Duje Fržop  JK Žal Betina
2. Roko Bujas JK Val Šibenik
3. Jure Fržop - JK Žal Betina 
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Lota Copić - JK Split 
2. Ana Zelić - JK Sv.Ivan KL
3. Iris Belamarić - JK Split

Porečki delfin (Poreč, 06.-07.09.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Kim Pletikos ( SLO )
2. Maks Vrščaj ( SLO )
3. Mateo Pavinčić - JK Opatija Opatija 
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Kim Pletikos
2. Anja Hemerlitz - JK Opatija
3. Nikolina Prtenjača - JK Tramontana

IODA European Team Racing Championship 2008 (Lago di Ledro, 26.08.-30.08.2008.)

Rezultati

Sastav reprezentacije  :

Frane Grego
Mateo Pavinčić
Dino Hošnjak 
Antonela Kačan 
Nikolina Prtenjača

Betinska regata  (Betina, 09.-10.08.2008.)

Rezultati


Omišaljska regata  (Omišalj, 02.-03.08.2008.)

Rezultati


Otv. prv. Poreča (Poreč, 26.-27.07.2008.)

Rezultati


Novljanska regata (N.Vinodolski, 26.-27.07.2008.)

Rezultati


SVJETSKO PRVENSTVO (Cesme, Turska, 14.07.-24.07.2008.)

Rezultati

PLASMAN -  (250 jedriličara)
50. Lovro Strihić
67. Bartol Komadina
87. Dominik Bačić
98. Bartul Plenković 
147.Sven Katnić

Miami Trophy poredak 
 
Team race - poredak 
1. Porto Rico
2. Singapur
3. Virgin Island

Krčka regata (Krk, 05.-06.07.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Marin Turčić - JK Plav Krk
2. Lorenco Marinčić - JK Opatija
3. Joško Galović - JK Istra Lovran 
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Helena Purić - JK Plav Krk
2. Lora Legac - JK Plav Krk
3. Monika Pavlović - JK Opatija

EVROPSKO PRVENSTVO (Riva del Garda, 28.06.-06.07.2008)

Rezultati

PLASMAN - DJEČACI: (142)
39. Frane Grego
43. Vedran Grga
71. Mateo Pavinčić
102.Dino Hošnjak 
 
PLASMAN - DJEVOJČICE: (95)
36.Antonela Kačan 
53.Nikolina Prtenjača
61.Marina Mandić

Kriterijska regata - Špinut (Split, 28.-29.06.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Stipe Vuletić - JK Mornar Split
2. Ivan Šiško - JK Sv. Ivan Kaštel L.
3. Toma Stipanović - JK Mornar Split 
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Lota Copić - JK Split Split
2. Mia Slapničar - JK Split Split
3. Dea Belamarić - JK Split Split

Regata MFD (Šibenik, 28.-29.06.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Roko Bujas - JK Val Šibenik
2. Marin Desabota - JK Val Šibenik
3. Jure Fržop - JK Žal Betina
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Pjerina Baturina - JK Trogir

Reprezentacija Hrvatske - sastav i vodstva

(dokument)

Pripreme reprezentacija za EP i SP
18.-25.06.2008. Stari Grad - zajedničke pripreme za EP i SP
01.-08.07.2008. Stari Grad - 2.dio priprema za SP


Memorijal Antolić-Česić (Pula, 23.-25.05.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Bartol Komadina JK Jugo-M. Lošinj
2. Benjamin Vadnai - N.Balaton (HUN)
3. Bartul Plenković - JK Tramontana
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Helena Purić - JK Plav Krk
2. Antonela Kačan - JK Uskok Zadar
3. Ana Zelić - JK Sv.Ivan Kaštel L.

16.Velika nagrada Zagreba ( 17.-18.05.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Fran Šimac - JK Sv.Nikola-Zagreb
2. Joško Galović - JK Istra Lovran
3. Ivan Didović - YC Zagreb
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Karla Šavar - JK Sv.Nikola Zagreb
2. Monika Pavlović - JK Opatija 
3. Lana Sladović - YC Zagreb

Corinthia Cup 2008 ( 10.-11.05.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Bartul Plenković - JK Tramontana
2. Nikolina Prtenjača - JK Tramontana
3. Max Vrscaj - WSC Crnomelj
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Nikolina Prtenjača-Tramontana Opatija
2. Sara Nikolašević - JK Uljanik P. Pula
3. Iva Žauhar - JK Jugo Mali Lošinj

Kriterijska ljestvica - 25.05.2008. - prvih 30
* Ova ljestvica izrađena je sa pobrisanom pulskom regatom - 238 , te sukladno zaključku na sastanku klase 02.12.2006. s granicom "stare-nove"  između regata 262-Pula  i  263-Hvar. Ova kriterijska ljestvica daje realniju sliku pred konačnu odluku za sastav reprezentacije. Označeni su najlošiji rezultati od 6 regata koje se boduju.


Regata Sv.Dujma 1700 - Split (02.-.04.05.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Lovro Strihić Uskok-Zadar
2. Bartol Komadina Jugo-M. Lošinj
3. Marin Medak - JK Zenta Split
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Marina Mandić - JK Labud Split
2. Antonija Maljković - JK Zvir Hvar
3. Nikolina Prtenjača-Tramontana Opatija

Split 1700 - Split (25.-27.04.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Bartul Plenković-Tramontana Opatija
2. Bartol Komadina Jugo-M. Lošinj
3. Lovro Strihić Uskok-Zadar
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Marina Mandić - JK Labud Split
2. Antonija Maljković - JK Zvir Hvar
3. Kim Pletikos - JK Burja Izola

Memorial Branko Tudor - Krk (18.-20.04.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Lovro Strihić Uskok-Zadar
2. Bartol Komadina Jugo-M. Lošinj
3. Bartul Plenković-Tramontana Opatija
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Fanni Pech - Rive ( HUN )
2. Marina Mandić - JK Labud Split
3. Kim Pletikos - JK Burja Izola

Crikvenička regata ( 12.-13.04.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Bartul Plenković - JK Tramontana
2. Frane Grego - JK Val Crikvenica
3. Luka Kučan - JK Val Crikvenica
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Nikolina Prtenjača-Tramontana Opatija
2. Helena Purić - JK Plav Krk
3. Anja Hamerlitz - JK Opatija

* Pošto su odjedrena samo dva plova, regata se ne boduje za kriterijsku ljestvicu.


Kup Vitrenjaka 2008 - Zadar ( 04.-06.04.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Bartul Plenković - JK Tramontana
2. Vedran Grga - JK Labud Split
3. Enej Kocijančić - JK Jadro Koper
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Antonela Kačan - JK Uskok Zadar
2. Marina Mandić - JK Labud Split
3. Kim Pletikos - JK Burja Izola

Otvoreno prvenstvo Hrvatske - Hvar (26.-29.03.2008.)

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Bartul Plenković-Tramontana Opatija
2. Lovro Strihić Uskok-Zadar
3. Bartol Komadina Jugo-M. Lošinj
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Nikolina Prtenjača-Tramontana Opatija
2. Marina Mandić - JK Labud Split
3. Antonela Kačan JK Uskok-Zadar

26. Lake Garda Meeting - Riva del Garda

Rezultati

Tradicionalna međunarodna regata, ove godine s 833 juniora i 166 kadeta, ukupno 999 optimista iz 26 zemalja iz cijelog svijeta - 14 CRO jedara.
"Potencijalni" reprezentativci Hrvatske jedrili su u zlatnoj skupini zadnjeg dana, i svi završili u prvih 100.
Najbolji plasman ima Vedran Grga (8.), s napomenom da bi bio prvi da se primjenilo odbacivanje nakon 9.plova kako je navedeno u NoR regate !!??!!


Proljetni kup Galeba 2008

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Bartol Komadina - JK Jugo M.Lošinj
2. Matija Ugrin - TPK Sirena Trst
3. Max Vrscaj - WSC Crnomelj
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Eva Peternelj - JK Jadro Koper
2. Nikolina Prtenjača - JK Tramontana
3. Eva Veber - JK Stajerski

14. zagrebačka proljetna regata

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Bartul Plenković - JK Tramontana
2. Nikolina Prtenjača - JK Tramontana
3. Dino Prtenjača - JK Tramontana
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Nikolina Prtenjača - JK Tramontana
2. Petra Rožanić - JK Tramontana
3. Brčić Monika - JK Horizont Poreč

Otvoreno prvenstvo Spita

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Lovro Strihić - JK Uskok
2. Nikolina Prtenjača - JK Tramontana
3. Bartul Plenković - JK Tramontana
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Nikolina Prtenjača - JK Tramontana
2. Marina Mandić - JK Labud
3. Antonela Kačan - JK Uskok

2. Memorijal Zlatana Pečenkovića

Rezultati

TROJE NAJBOLJE PLASIRANIH:
1. Bartol Komadina - JK Jugo
2. Fanni Pech - Rive ( HUN )
3. Max Vrscaj - WSC Crnomelj
 
TRI NAJBOLJE DJEVOJČICE:
1. Fanni Pech - Rive ( HUN )
2. Kim Pletikos -JK Burja
3. Flora Hana Csebi - Rive ( HUN )

Kup karnevala 2008 - Opatija

Sezona kriterijskih regata 1.6 , i Lige 13 počela je s bezvjetricom. 
Objavljena nova kriterijska ljestvica  - 29.02.2008. - prestupna !?